Viešojo administravimo kokybė - piliečiams
Ar Jums buvo naudingi Vidaus reikalų ministerijos organizuoti renginiai kokybės vadybos ir vartotojų pasitenkinimo temomis?
Taip, pagilinau bendrąsias žinias
Taip, pritaikiau praktiškai darbe
Taip, planuoju pritaikyti savo tolimesniame darbe
Ne
Nedalyvavau, bet norėčiau dalyvauti
Paieška
 

I-oji kokybės konferencija

„Kokybė Lietuvos viešajame administravime“

Vidaus reikalų ministerija 2005 m. gruodžio 8 d. surengė pirmąją kokybės konferenciją „Kokybė Lietuvos viešajame administravime“. Renginyje dalyvavo daugiau nei 150 įvairių valstybės ir savivaldybių institucijų atstovų. Konferencijos dalyviai pristatė ir viešose diskusijose aptarė veiklos tobulinimo viešajame sektoriuje pasiūlymus. Konferencijoje taip pat buvo pristatyti ir aptarti pirmosios nacionalinės gerosios patirties pavyzdžių atrankos rezultatai.

Konferenciją pradėdamas vidaus reikalų ministras Gintaras Furmanavičius pažymėjo: „Viliuosi, kad šiandien konferencijoje aptarta viešojo sektoriaus institucijų geroji patirtis paskatins ir jus savo atstovaujamose institucijose pradėti diegti veiklą pagerinančias naujoves“. Ministras pakvietė konferencijos dalyvius išnagrinėti renginyje pristatytą gerąją patirtį ir pagalvoti, kaip ją pritaikyti kitų institucijų veikloje.

Vidaus reikalų ministerija šių metų birželį pakvietė valstybės ir savivaldybių institucijas parengti projektus ir dalyvauti gerosios patirties pavyzdžių atrankoje. Institucijų aktyvumas teikiant projektus apie jų veiklos rezultatus pagerinusius metodus, modelius, procedūras ir kitokio pobūdžio novatorišką patirtį, kurie gali būti pritaikyti kito viešojo juridinio asmens veikloje, buvo didelis. Atrankos komisijai įvertinti buvo pateikti net 33 projektai iš 27 institucijų. Gauti projektai iš labai įvairių sričių, tokių kaip socialinė, aplinkos apsauga, viešasis saugumas, valstybės tarnyba, vietos savivalda, transportas, mokesčiai, informacinė visuomenė. Atrankos komisija geriausiais pripažino šiuos gerosios patirties pavyzdžius: „Rekreacinių objektų miškuose pritaikymas neįgaliųjų reikmėms“ (pavyzdžio teikėjas – Generalinė miškų urėdija prie Aplinkos ministerijos), „Vieno kontakto“ („Vieno langelio”) principo taikymas” (pavyzdžio teikėjas – Vilniaus miesto savivaldybės administracija) ir „Integruotų sveikatos ir socialinių paslaugų centro modelio įdiegimas“ (pavyzdžio teikėjas – Panevėžio apskrities viršininko administracija).

Konferencijoje vidaus reikalų ministras Gintaras Furmanavičius apdovanojo trijų geriausių gerosios patirties pavyzdžių teikėjus padėkos raštais ir 3000 litų paskatinamosiomis premijomis. Šių pavyzdžių teikėjams taip pat suteikta garbė kitais metais atstovauti Lietuvai Tamperėje, Suomijoje, vyksiančioje 4-ojoje Europos Sąjungos Kokybės konferencijoje.

Konferencijoje savo gerąją patirtį pristatė dar penkios institucijos, pateikusios atrankai įdomius ir novatoriškus gerosios patirties pavyzdžius. Be to, konferencijos dalyviai išgirdo du pranešimus, atspindinčius kitas Vidaus reikalų ministerijos įgyvendinamas priemones, skirtas viešojo administravimo sistemai tobulinti. Buvo aptarti pirmieji rezultatai, pasiekti taikant Lietuvai adaptuotą Bendrąjį vertinimo modelį. Konferencijoje kalbėta apie ministerijos ir akademinės bendruomenės bendradarbiavimą ieškant bendrų sprendimų, kaip pagerinti viešųjų paslaugų teikimą ir į viešojo sektoriaus institucijų veiklą integruoti kokybės vadybos metodus.

 Kita galimybė viešai diskutuoti apie gerosios patirties pavyzdžius bus tik po dvejų metų. Vidaus reikalų ministerija, siekdami susieti nacionalinę gerosios patirties pavyzdžių atranką su tokio paties pobūdžio renginiais Europos Sąjungoje, kitą atranką Lietuvoje numato organizuoti 2007 metais.

Pirmosios kokybės konferencijos „Kokybė Lietuvos viešajame administravime“ pranešimus galite rasti čia:

 
Registracija į renginius
Klausimai - atsakymai