2000 m. Europos viešojo administravimo tinklo (angl. European Public Administration Network, EUPAN) nariai, bendradarbiaudami su Europos viešojo administravimo instituto (angl. European Institute of Public Administration, EIPA) ekspertais, sukūrė Bendrąjį vertinimo modelį (angl. Common Assessment Framework, CAF).
Bendrasis vertinimo modelis (toliau - BVM) yra Europos kokybės vadybos fondo (angl. European Foundation for Quality Management, EFQM) Tobulumo modelio pagrindu sukurtas visuotinės kokybės vadybos metodas. Tai yra nemokama, viešojo sektoriaus organizacijoms pritaikyta jų veiklos įvertinimo ir tobulinimo priemonė. Ją gali taikyti tiek nacionaliniu, tiek vietos lygiu veikiančios viešojo sektoriaus organizacijos ar atskiri jų administracijų padaliniai.
BVM atlieka keletą funkcijų:
Taikant BVM yra vertinami devyni kriterijai: lyderystė, veiklos planavimas, žmonės, partnerystė ir išteklių valdymas, procesai, į piliečius/klientus orientuoti rezultatai, darbuotojų rezultatai, socialinės atsakomybės rezultatai, pagrindinės veiklos rezultatai. Kiekvienas kriterijus yra padalintas į dalinius kriterijus. 28 daliniai kriterijai apibrėžia smulkesnius organizacijos veiklos vertinimo aspektus. Remiantis organizacijos įsivertinimo metu gautomis išvadomis apie organizacijos galimybes ir jos veiklos rezultatus, yra formuluojamos organizacijos veiklos tobulinimo priemonės. Šis procesas sudaro sąlygas nuolatiniam organizacijos veiklos tobulinimui.
Pirmoji BVM versija buvo parengta ir Europos viešojo sektoriaus organizacijoms pristatyta 2000 m. Lisabonoje vykusioje pirmojoje Europos kokybės konferencijoje. 2006 m. BVM buvo patobulintas, o 2013 m. - parengta naujausia BVM versija.
Vidaus reikalų ministerija, siekdama paskatinti Lietuvos viešojo administravimo institucijas labiau domėtis kokybės vadybos metodais ir aktyviau juos taikyti savo veiklai pagerinti, yra parengusi ir minėtoms institucijoms pristačiusi šiuos BVM leidinius: